Wybór miejscowości na wakacje

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważny w życiu każdego człowieka jest wypoczynek po trudach kilkumiesięcznej pracy czy nauki. Gdy nadchodzi wiosna już o nim zaczynamy myśleć. Przeglądamy oferty biur podróży, strony internetowe miejscowości wypoczynkowych. Wiadomo, że lato kusi do wyjazdu nad wodę. Ludzie najczęściej wybierają morze. Szukamy w Internecie, pytamy znajomych o ciekawe miejsca nad Bałtykiem. Wreszcie wybieramy. Wiele osób spędza wakacje w gminie Rewal. Czynią to dlatego, że łatwo znaleźć noclegi w Rewalu i cena pokoi w Rewalu nie jest przerażająca. Można znaleźć noclegi w Rewalu w różnych miejscach, bo Rewal ma dość bogatą ofertę noclegową.

plaża
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

O wyborze Rewala zdecydowało wiele czynników, ale przede wszystkim to, że można tam aktywnie odpoczywać.  Oczywiście atutem Rewala są wspaniałe, duże, czyste plaże. Jeśli już zdecydujemy się na noclegi w Rewalu, to wybieramy pokój w Rewalu z widokiem na morze. Można taki znaleźć, bo pensjonaty umiejscowione są w bliskiej odległości morza. Z Rewala można odbywać ciekawe wycieczki rowerowe do pobliskich miejscowości. Można wybierać się na  długie wycieczki piesze, bo okolice Rewala są bardzo interesujące. Jest tam wiele unikalnych rezerwatów przyrody. I to też jest atutem wynajęcia noclegu w Rewalu. Można też  pojechać się do Kołobrzegu i stamtąd promem popłynąć  do Szwecji.

Z Rewala możemy robić sobie wycieczki po okolicy zabytkową  kolejką wąskotorowa wzdłuż wybrzeża. Wiemy , jak dużą przyjemnością  jest zwiedzanie ciekawych miejsc  o których słyszeliśmy, a nigdy ich nie widzieliśmy. W przypadku Rewala jest podobnie. Wszyscy, którzy tam byli opowiadali o Trzęsaczu i słynnych ruinach kościoła, który przestał istnieć, bo zabrało go morze. Właściwie została tylko jedna ściana, resztę pochłonęły morskie fale. Kościół kiedyś stał w znacznym oddaleniu od brzegu morza, dziś  jest podmywany przez morskie fale. Jest to naoczny przykład, jak niszczące jest morze i na to, że budowa falochronów jest jak najbardziej konieczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *